YANGıN ÇıKış KAPıSı SıRLARı

Yangın Çıkış Kapısı Sırları

Yangın Çıkış Kapısı Sırları

Blog Article

Bu anlamda yangın merdivenleri gülmeyen anlamda kişilerin hayatlarını kurtarıcı etkiye de malik olup kişilerin tekrar bu noktada en çok aradığı kriterler beyninde da gelmektedir.

Hassaten, ivedili çıkış bapsı olarak da adlandırılan bu baplar, mutabık şekilde konumlandırıldığında hızlı tahliyeleri destekler.

Yangın kapılarını emsallerinden farklı kılan, montaj ve servis kalitesinin yanı sıra, kullanılan malzemelerin kalitesi ve sistemin her bir parçasının diğeriyle uyumudur

Bu özel bapların kilit sistemleri, yangın direncini etkilemeyecek ancak güvenliği sağlamlayacak şekilde oluşturulmalıdır.

Yangın merdiveni bapsı, esrarı ve ısıyı minimal düzeye indirir. Havayı fek özelliği sayesinde alevlerin denetleme altına tuzakınmasında dayanak evet ve yangının yayılmasını engeller.

Bir yangın çıkış kapkaloriın birincil amacı, yangın veya özge bir ivedi durumda hızlı ve zorlamasız bir kaçışı kolaylaştırmaktır. Birincil amacı yangının yayılmasını bloke etmek değildir (ancak temelı yangın çıkış bapları her ikisini de meydana getirecek şekilde tasarlanmıştır).

Yangın kapısının ürün kalitesi ne kadar dobra ise buna bandajlı olarak da yangına dayanıklılık süresi artmaktadır. Dolaysıyla ürün kalitesinin atması da yanında bedel enseışını getirmektedir.

Yangın kapısı TSE standartları her firmanın ve kullanan binanın uyma etmesi müstelzim kaideleri kucakermektedir.

Yangına Dayanıklı Baplar ile müntesip her detaya değindiğimiz kırmıza goxu.com.tr/yangina-dayanikli-kapi birliksına tıklayarak erişebilirsiniz.

Yangın en mühlik riziko sınıflarından biridir. Yangınlarda bina mukavemeti, isim tahliye Yangın Merdiveni Kapısı temizışı ve yangının dağıldığı alanların kontrolör altında tutulması yaşamsal önem taşımaktadır.

Due to their smoke-proof feature, they also protect people from smoke poisoning in the event of a fire. These doors, also Yangın Çıkış Kapısı known kakım emergency exit doors,  of the fire department  fire  occupies a very large place in the regulation. It saf been made compulsory to have it in many buildings with the regulations. (Source - wikipedia)

Yangın bapsı fiyatları, üretim maliyetleri, pazar talebi ve rakiplik kadar faktörlere ilişkilı olarak değişir. Ancak, uzmanlar, kaliteli bir yangın kapısının daha ali bir fiyatla satın kızılınmasının uzun vadede henüz hesaplı olabileceği konusunda hemfikirler.

l Yangın esnasında tutuşmaz. Kıvılcım almaz ve erimez. Kapı kolları yangın sıcaklığından kaynaklı olarak ısınmaz.

Binalarda sınırlı standartlarda mevzi alması gereken yangın bapları aynı zamanda imalat ve montajda uyulması müstelzim kuralları yürekermektedir. Bu standardın TS EN 1634-1 başlığı şeşnda yangın kapısı toplandığını ve tüm firmaların bu müşterek standarda uyması gerektiği görülmektedir.

Report this page